Kinek mit jelent a komoly kapcsolat

indította: Balázs, 1 hónapja
  • Kata küldte
    január 23. 16:51

Kedves István! Sajnálom, hogy ilyen cinikus és előítéletes vagy a nőkkel szemben. Egyre több pasi vélekedik ilyen megkeseredetten. Ezzel a sündisznóállással csak egy a baj! Egy nő sem szeretné a tüskéidet szedegetni magából. Légy kedvesebb!😊 Egyébként az előítéletek eloszlatása végett: 20 évig éltem házasságban néhány hölgyhöz hasonlóan. Sok sikert és szerencsét kívánok! Kata😊

1
  • Kata küldte
    január 23. 06:51

Akivel olyan fontosak vagyunk egymás számára, hogy az értékest nem akarjuk elvesziteni. Akkor sem, ha szebbet és fiatalabbat látunk, mert "nem mind arany, ami fénylik". Ha - lelki - szellemi szinten is működik a kémia és meghozzuk a döntést a másik mellett. Minden cselekedetünkkel azt igazoljuk, hogy kitartunk egymást mellett. A hűség számomra fontos. A hárman vagy még többen párban, az nem komoly kapcsolat, akkor sem ha tartós. Legfeljebb anyagi biztonságot nyújtó érdekkapcsolat. Komoly, tartós, megbízható, őszinte kapcsolatot találni az internetes társkeresés világában csak keveseknek adatik meg. Sajnos!

2
  • Erika küldte
    január 22. 23:15

Tünde, szívemből szóltál! Minden sorával egyetértek. Nehéz volt megállni, hogy ne reagáljak helyetted!!! 👍👍👍👍

2 1
  • Tünde küldte
    január 22. 21:33

István! KI MINT ÉL ÚGY ITÉL! Az összes hölgy nevében irhatom a hasonlitgatásod s a megitélésed,olyan dolgokról amiket velünk szemben a való életben nem tapasztalhattál,alaptalan. De az ilyen hozzászólásaid miatt lehet nem is fogsz. Nem véletlen tiltottalak le anno.Az elkeseredett, csalódott, negativ sorok váltakozása jellemzi az irásod. Kevés nő van aki erre gondolatna.Az én soraim olvastad.Én vállalom amiket irok. A férfire felnézés a példamutatásra,illetve a férfi cselekedeteire vonatkozott. Semmi köze nem volt a magassághoz.Ha ezt értelmezted akkor nem értetted mit irtam. Amit irok hozzászólásokat,a saját életem tapasztalásai.25 évet éltem a férjemmel. Te futó kapcsolatokat emlitesz.Azért van különbség a kettő közt. A magassághoz meg annyit szólnék csak:Igen én is magasabb férfit szeretnék találni. A 15 cm-rel magasabb férfi nem égimeszelő.Aminek megint semmi köze egy izzó cseréhez,s ebben már némi rosszindulat is érződik. Egyébként 3 létrám van.Egy 3-as,egy 5ős.S képzeld egy fém 3 részből álló nagy kitolós. Nekem fontos ha a férfi mellet állok magasabb legyen nálam. Eldönthetem mik azok a dolgok amik fontosak számomra. Eddig is igy éltem. Sok hölgy társammal együtt nem pasit keresünk komoly kapcsolatra ,hanem FÉRFIT!!!!

3 3
  • István küldte
    január 22. 06:39

Ez egy kiváló kérdés. A társkeresők 99%-a ilyet keres, legalább is a saját állítása szerint. De vajon biztos, hogy ezt akarják? Olvasom a kérdéshez írt hozzászólásokat és azt látom, hogy vannak, akik csak visszakérdeznek, de nem válaszolnak. Nos, ezek szerintem nem komoly szándékkal vannak itt. Vagy halvány fogalmuk sincs ennek jelentéséről, mert az eddigi kapcsolatuk (ha volt) sem volt komoly. Utólagos engedélyével a Tisztelt hozzászólónak, idéznék az ő véleményéből: "Számomra egy komoly kapcsolatnak, a kölcsönös tisztelet és szeretet az alapja. Kit szeretünk?Akit tisztelünk. Kit tisztelünk?Akire felnézünk. Kire nézünk fel?Aki példát mutat. Vagyis a szeretet előszobája a tisztelet." Ebben a részletben nekem az az érdekes, amikor azt írja? Kit tisztelünk? Akire felnézünk! Szeretném a Hölgyek figyelmébe ajánlani ezt a sort! Mert nem csak! fizikailag, a férfi magassága miatt lehet rá felnézni, hanem a tettei, a Hölgy iránt mutatott megbecsülése, szeretete folytán is! Mégis sok adatlapon olvasom: a Hölgy 150-165 cm magas és minimum 175-180 cm magas pasit keres. Lehet, hogy nincs otthon szobalétra és nem tudja kicserélni a kiégett izzót a csillárban, ezért kell ilyen égimeszelő. Számomra a komoly kapcsolat, hogy (ahogy mások is írták) jóban, rosszban együtt vagyunk, megbecsüljük, tiszteljük egymást. Sokan egy rossz kapcsolatból kilépve, annak minden lelki sebét magukban hordozva szeretnének új kapcsolatot kialakítani. Ha egy ilyen partnerrel hoz össze a sors, akkor valóban nagyon komolyan kell gondolnunk, hogy belevágjunk-e, mert ha nem vagyunk vele őszinték, kihasználjuk, még komolyabb lelki sérüléseket okozhatunk neki. Tehát meglátásom szerint óvatosan kell bánni ezzel a kifejezéssel, mert ez nem azt jelenti, hogy párszor elmegyünk közösen moziba, színházba, koncertre, egyezik az ízlésvilágunk, párszor elünk és kész. Ennél ez sokkal több! Tekintsük a másikat EMBERNEK, hiszen neki is van lelke! Ne csak a mi boldogságunk legyen előtérbe helyezve!

3
  • Mea küldte
    január 21. 20:37

Sziasztok! Mikor teljesen át tudom magam adni és az életem a kezébe helyezem. ❤️

2
  • Mária küldte
    január 21. 20:06

Komoly kapcsolat? Fiatalon a komoly kapcsolathoz a kölcsönös megbecsülésen, tiszteleten, szereteten keresztül a kölcsönös eggyüvétartozást, együttes családalapítást soroltam volna. Ezek csak idővel érhetők el és idővel derül ki, hogy a felek együtt képesek-e így elmélyíteni a kapcsolatot. Ma már csak a kölcsönös megbecsülés, tisztelet, szeretet, megértés, őszinteség igénye maradt :)

1
  • Attila küldte
    január 20. 22:18

A kérdés furfangos! Kérdezz meg egy 20 évest és kérdezz meg egy olyan múmiát, mint én! Tök mást fogunk mondani!

5
  • Imre küldte
    január 19. 14:51

Szerintem két ember közt akkor válik komollyá a dolog, ha belül mindkettőjükben megérlelődött, hogy akarják a kapcsolatot, és az élet nap mint nap visszaigazolja, hogy helyesen döntöttek......

3
  • Imola küldte
    január 19. 14:13

A komoly kapcsolat számomra az, hogy lehetőséget adok valakinek, hogy megismerjen. Értékelem, ha ezt viszonozza, de nem erőltetem. Alkalmazkodom, "tanulom a másikat". Ha kell, kilépek a komfortzónámból ... Vállalom a kockázatokat és nehéz döntéseket jó előre, mikor még a láthatáron sincsenek. ... szóval, nem könnyen szánom rá magam :)

5
  • Lajos küldte
    január 09. 17:16

A komoly kapcsolat olyan,mint egy házasság.Tiszteljük,szeretjük és megbecsüljük egymást.Egymást kisegítjük,együtt tervezünk,dolgozunk bizonyos terveken,és ha bármi baj adódna,jobb leülni és megbeszélni a helyzeteket,vitatkozások nélkül.Mert a sokszoros viták csak a kapcsolat végét jelentené.És fontos az is,hogy legyünk hűségesek és őszinték egymáshoz.Töltsünk több időt együtt,és legyünk együtt mindig minden körülmények között,jóban,rosszban.Nekem a komoly kapcsolat ezt jelenti.

6
  • Tünde küldte
    január 07. 20:38

Számomra egy komoly kapcsolatnak, a kölcsönös tisztelet és szeretet az alapja. Kit szeretünk?Akit tisztelünk. Kit tisztelünk?Akire felnézünk. Kire nézünk fel?Aki példát mutat. Vagyis a szeretet előszobája a tisztelet. Addig, amig tiszteljük a másikat,nem okozunk neki fájdalmat,rossz érzést,nem tudjuk megbántani, mert féltjük, óvjuk,aggódunk érte. Komoly kapcsolatban a bizalom nem rendülhet meg. Az öszinteség minden idők legprofibb rendezője. Nem hagy kétséget-kétségeket maga mögött.Tények vannak,nincs mellébeszélés. Sajnos a mai virtuális világban a kapcsolatok legkomolyabb problémája , ami minden generációt érint : Az a szemtől szembeni kontakt hiánya,vagyis könnyebb telefonon megbeszélni ,egy gombnyomással elintézni,lezárni dolgokat mint személyesen. Vajon miért? Mert ott nincsenek ÉRZÉSEK. NEM látod a REAKCIÓT, adott mondatra,kérdésre. Azonnali reagálás hiánya. érintés,egy barát ölelés elmaradása,ami lehet ,hogy segitség lenne adott helyzetben. Egy komoly kapcsolatban.szemébe merek nézni a másiknak,és megtisztelem azzal,hogy együtt megbeszéljük,hozzánk-hozzám méltó módon a problémákat. Időt,figyelmet szánok rá,ha szükségét érzi. Dicsérem. Néha meglepem,a számára jóleső,apró figyelmességgel,,kedvességgel. Vele tudunk tervezni,hisz ismerjük egymás képességeit,nem várunk el többet a másiktól ,mint amire képes. Na igen..most azt gondolod kedves olvasó: hol van már ilyen.? Csak halkan megjegyzem....mindenki ilyennnek született,,,😉tehát volt ilyen...miért ne lehetne megint...🙂

7
  • Kriszta küldte
    január 07. 19:07

ezt igy hogy komoly kapcsolat csak a jó isten tudná megmondani.Én inkább megforditanám és azt mondom,programorok kiméljenek.A többit ugyis az élet hozza.

3
  • Balázs küldte
    január 07. 00:24

Ez egy érdekes téma és ahány ember, annyi hozzáállás! Számodra, mit jelent a komoly kapcsolat?

3

Rólunk

Az Első Találkozás, egy teljesen ingyenes társkereső oldal, ami kifejezetten a komoly kapcsolatot kereső nők és férfiak számára lett kialakítva.

A társkereső fórum lehetőséget biztosít, hogy feltedd a párkereséssel kapcsolatos kérdéseidet vagy éppen tanácsot kérj egy témában.

Elérhetőség

magyar társkereső

Első Találkozás - Társkereső a komoly kapcsolatot keresőknek

Budapest

Budapest

1214

Rakéta utca 33.

+36 (1) 604 3102